pączki
UMAM - Cukiernia Gdańska

UMAM - Cukiernia Gdańska

Świat wyjątkowych wyrobów cukierniczych

Pączki na tłusty czwartek — tradycja, którą kochamy

Pączki na tłusty czwartek — tradycja, którą kochamy

Zbliża się jeden z najbardziej wyczekiwanych przez wszystkich smakoszy dni w roku. W tłusty czwartek pączki pałaszujemy na śniadanie, obiad i kolację! Miękkie i puszyste wypieki, wypełnione po brzegi ulubionym nadzieniem od lat gromadzą rzesze fanów w kolejkach przed cukierniami.

Jak wiecie, w UMAM przywiązujemy szczególną uwagę do tradycji i cieszymy się, że możemy ją dla Was kontynuować w coraz to nowszych odsłonach. Nasze pączki na tłusty czwartek to połączenie tego, co znane i lubiane z odrobiną awangardy. Przygotowane ze składników najwyższej jakości, zadowolą każdego znawcę pączków. 

Pączkowa nowość w UMAM

W tym roku tłusty czwartek jest dla nas wyjątkowy, bo pączki goszczą u nas po raz pierwszy.  Postanowiliśmy przygotować je dla Was w aż czterech fascynujących smakach. Jesteśmy pewni, że wśród takiego repertuaru każdy znajdzie coś dla siebie. Aksamitna pistacja z białą czekoladą, aromatyczna malina z różą, orzeźwiające mango, a może krem orzechowy z dodatkiem mlecznej czekolady? Do każdego z tych połączeń przykładamy największą uwagę i precyzję, by wszystkie zachwycały Was na równie wysokim poziomie. Pączki na tłusty czwartek od UMAM to gwarancja doznań kulinarnych i wizualnych. Każdy z nich ubrany jest w kolor odpowiadający danemu smakowi, z daleka zachęcając swoją niepowtarzalnością.

Pączki na tłusty czwartek — tradycja, którą kochamy UMAM Patisserie

Wyjątkowe wypieki na wyjątkową okazję

A skoro o kolorach mowa, to czy wiedzieliście, że geneza tłustego czwartku wywodzi się z ucztowania z okazji nadejścia wiosny? Świętowanie opierało się na jedzeniu tłustych potraw,  dla których zagryzkę stanowiły pączki przygotowane z ciasta chlebowego i nadziane słoniną. Przyznacie – osobliwe połączenie. Gwarantujemy, że pączki na tłusty czwartek w UMAM są znacznie słodszą propozycją. Idealnie wysmażone ciasto i wyraziste nadzienie to istna rozkosz dla podniebienia. 

Zaopatrz się w pączki na tłusty czwartek od UMAM

Pączki na tłusty czwartek możesz zamówić w przedsprzedaży do 31 stycznia. Wypieki dostępne są w pakietach 4, 8 lub 12 sztuk. Bądź pewny/pewna, że w ten słodki dzień to pączki będą czekać na Ciebie, nie na odwrót. 8 lutego witryny we wszystkich naszych lokalach wypełnią się również świeżutkimi pączkami dostępnymi od ręki.

Do zobaczenia w UMAM!

Podoba się? Udostępnij ten post znajomym: